Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:04 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:04

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 344
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 128 36 21 15 14 7 11 3
- voturi pentru (DA):164 128 - - 15 13 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 36 21 - - 6 - 2
- abțineri:3 - - - - 1 1 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati -
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP NU
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Tudor Rareș USR NU
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Simion Lucian-Eduard PSD DA
181. Simionca Ionuț PMP NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Tabugan Ion ALDE DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Trăilă Cristina PNL NU
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Vasile PNL NU
222. Vasile Daniel Minoritati DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîlceanu Dan PNL NU
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 0:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro