Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:04 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:04

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 343
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 122 31 22 13 13 4 11 3
- voturi pentru (DA):156 122 - - 13 13 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 31 22 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghilea Găvrilă PNL NU
86. Ghinea Cristian USR NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Ionescu George PNL NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lungu Tudorița PNL NU
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohaci Mihai PSD DA
116. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nicoară Romeo Florin PNL NU
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Oprea Dumitru PNL NU
125. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati -
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Petric Octavian PSD DA
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
136. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
138. Plumb Rovana PSD DA
139. Pop Tudor Rareș USR NU
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Mihai Valentin PSD DA
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
144. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
145. Popescu Pavel PNL NU
146. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Alexandru PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
163. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP NU
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Spânu Ion PSD DA
171. Stan Viorel PSD DA
172. Stancu Florinel PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
176. Suciu Matei PSD DA
177. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
178. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șarapatin Elvira PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șimon Gheorghe PSD DA
183. Șișcu George PNL NU
184. Șotcan Theodora PSD DA
185. Șova Lucian PSD DA
186. Șovăială Constantin PNL NU
187. Ștefan Corneliu PSD DA
188. Ștefan Ion PNL NU
189. Ștefan Viorel PSD DA
190. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Tabugan Ion ALDE DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL NU
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL NU
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
214. Vosganian Varujan ALDE DA
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zainea Cornel USR NU
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 2:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro