Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:06 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:06

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 348
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 131 36 21 16 14 4 10 3
- voturi pentru (DA):167 131 - - 16 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 36 21 - - 3 - 2
- abțineri:3 - - - - 1 1 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Ghinea Cristian USR NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati -
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Pop Tudor Rareș USR NU
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR NU
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Tabugan Ion ALDE DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Vasile PNL NU
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro