Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:10 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:10

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 392
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 130 38 21 17 14 3 10 3
- voturi pentru (DA):168 130 1 - 17 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 37 21 - - 3 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:4 - - - - 1 - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati -
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
153. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Tudor Rareș USR NU
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL NU
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tabugan Ion ALDE DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Trăilă Cristina PNL NU
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Velcea Nicolae PSD DA
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîlceanu Dan PNL NU
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
231. Vosganian Varujan ALDE DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro