Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:14 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:14

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 457
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:232 130 38 18 14 14 5 10 3
- voturi pentru (DA):165 130 - - 14 13 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 38 18 - - 5 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP NU
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR NU
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
160. Popescu Pavel PNL NU
161. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
178. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Simion Lucian-Eduard PSD DA
181. Simionca Ionuț PMP NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Spânu Ion PSD DA
187. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL NU
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL NU
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Tabugan Ion ALDE DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Vasile PNL NU
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR NU
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro