Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:18 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:18

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 557
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:230 130 36 20 14 14 4 10 2
- voturi pentru (DA):165 130 - - 14 14 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):62 - 36 20 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL NU
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL NU
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL NU
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Tabugan Ion ALDE DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Trăilă Cristina PNL NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Vasile PNL NU
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
225. Vosganian Varujan ALDE DA
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zainea Cornel USR NU
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 3:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro