Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:20 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:20

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 31
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:239 131 38 20 16 15 5 11 3
- voturi pentru (DA):168 130 - - 16 15 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 38 19 - - 5 1 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:5 1 - - - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL NU
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR NU
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Movilă Petru PMP NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neagu Nicolae PNL NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati -
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
164. Popescu Pavel PNL NU
165. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL NU
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL NU
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Șovăială Constantin PNL NU
208. Ștefan Corneliu PSD DA
209. Ștefan Ion PNL NU
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Tabugan Ion ALDE DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Todor Adrian PSD DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL NU
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL NU
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
234. Vosganian Varujan ALDE DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR NU
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 8:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro