Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:21 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:21

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Text Consiliul Legislativ - Amendament admis 327
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:241 135 37 19 15 15 7 11 2
- voturi pentru (DA):173 135 - - 15 15 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 36 18 - - 7 1 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:4 - 1 - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Movilă Petru PMP NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Nicolae PNL NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL NU
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR NU
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
163. Popescu Pavel PNL NU
164. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
168. Prună Cristina-Mădălina USR NU
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Suciu Matei PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL NU
206. Șotcan Theodora PSD DA
207. Șova Lucian PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL NU
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Ion PNL NU
211. Ștefan Viorel PSD DA
212. Tabugan Ion ALDE DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Trăilă Cristina PNL NU
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL NU
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Vasile PNL NU
227. Vasile Daniel Minoritati DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Velcea Nicolae PSD DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Vișan George-Gabriel PSD DA
232. Vîlceanu Dan PNL NU
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
237. Vosganian Varujan ALDE DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro