Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:00 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:00

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 alin. (3) amendament respins 2
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 124 35 20 13 11 7 9 4
- voturi pentru (DA):43 - 35 - - - 6 1 1
- voturi împotrivă (NU):177 124 - 20 13 11 - 6 3
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR NU
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ionescu George PNL DA
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Korodi Attila UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocanu Adrian PMP DA
122. Mocioalcă Ion PSD NU
123. Mohaci Mihai PSD NU
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Movilă Petru PMP DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
129. Neață Eugen PSD NU
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Olar Corneliu PNL DA
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Plumb Rovana PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Rădulescu Alexandru PSD NU
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Romanescu Cristinel PNL DA
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stan Viorel PSD NU
178. Stancu Florinel PSD NU
179. Stănescu Alexandru PSD NU
180. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
181. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
182. Suciu Matei PSD NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
185. Szabó Ödön UDMR NU
186. Șarapatin Elvira PSD NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șimon Gheorghe PSD NU
189. Șișcu George PNL DA
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șova Lucian PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
197. Teiș Alina PSD NU
198. Terea Ioan PSD NU
199. Todor Adrian PSD NU
200. Tomac Eugen PMP Abținere
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
207. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
208. Varga Vasile PNL DA
209. Vasile Daniel Minoritati NU
210. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
211. Vass Levente UDMR NU
212. Velcea Nicolae PSD NU
213. Vexler Silviu Minoritati NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vîrză Mihăiță PSD NU
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vlase Petru Gabriel PSD NU
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
220. Vosganian Varujan ALDE NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 6:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro