Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:01 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 alin. (5) amendament respins 2
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 123 31 20 13 11 6 8 4
- voturi pentru (DA):33 - 30 1 - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):179 123 1 19 12 11 5 5 3
- abțineri:4 - - - 1 - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dunava Costel Neculai PSD NU
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR NU
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Florea Damian PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gherman Dumitru PSD NU
83. Ghinea Cristian USR NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Huncă Mihaela PSD NU
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ionescu George PNL DA
96. Ioniță Antoneta PNL DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Korodi Attila UDMR NU
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mocanu Adrian PMP NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Oprea Dumitru PNL NU
129. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Paraschiv Rodica PSD NU
132. Pașcan Emil-Marius PMP NU
133. Pau Radu - Adrian PSD NU
134. Păle Dănuț PSD NU
135. Petcu Toma-Florin ALDE NU
136. Petrea Gabriel PSD NU
137. Petric Octavian PSD NU
138. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
139. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
141. Plumb Rovana PSD NU
142. Popa Florin PSD NU
143. Popa Mihai Valentin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
148. Presură Alexandra PSD NU
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD NU
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
154. Rădulescu Alexandru PSD NU
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Rotaru Alexandru PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Seres Dénes UDMR NU
166. Simionca Ionuț PMP NU
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Spânu Ion PSD NU
172. Stan Viorel PSD NU
173. Stancu Florinel PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
176. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
177. Suciu Matei PSD NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
180. Szabó Ödön UDMR NU
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șișcu George PNL DA
185. Șotcan Theodora PSD NU
186. Șova Lucian PSD NU
187. Ștefan Corneliu PSD NU
188. Ștefan Viorel PSD NU
189. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
191. Teiș Alina PSD NU
192. Terea Ioan PSD NU
193. Todor Adrian PSD NU
194. Tomac Eugen PMP NU
195. Tripa Florin-Dan PSD NU
196. Tudor Beatrice PSD NU
197. Tudose Mihai PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasile Daniel Minoritati NU
203. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
204. Vass Levente UDMR Abținere
205. Velcea Nicolae PSD NU
206. Vexler Silviu Minoritati NU
207. Vișan George-Gabriel PSD NU
208. Vîlceanu Dan PNL DA
209. Vîrză Mihăiță PSD NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD NU
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
213. Vosganian Varujan ALDE NU
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
215. Weber Mihai PSD NU
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 10:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro