Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 683/2006 pentru modificarea Legii nr.317/2004 privind Consiliul Superior al Magistraturii
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:249 84 54 22 41 17 11 14 6
- voturi pentru (DA):94 83 1 3 - - 1 1 5
- voturi împotrivă (NU):149 1 52 17 41 15 10 12 1
- abțineri:5 - - 2 - 2 - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL NU
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR NU
11. Antal István UDMR NU
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC NU
14. Asztalos Ferenc UDMR NU
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
26. Bónis István UDMR NU
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati NU
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
36. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Canacheu Costică PD-L NU
39. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL -
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciopraga Mircea PNL NU
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM NU
51. Constantinescu Anca PD-L NU
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL NU
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM NU
57. Diaconescu Renică PC NU
58. Dobre Traian PNL NU
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL NU
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
63. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati NU
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Faina Constantin PC NU
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
73. Fenechiu Relu PNL NU
74. Firczak Gheorghe Minoritati NU
75. Florea Damian PC NU
76. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
77. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
78. Furo Iuliu Ioan PRM NU
79. Gabor Gheorghe PNL NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gheorghe Valeriu PNL NU
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
86. Ghișe Ioan - NU
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Glăvan Ștefan PC NU
89. Gonțea Ion PD-L NU
90. Grigore Dan PD-L NU
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Hellvig Eduard Raul PC NU
94. Hoban Ioan PNL NU
95. Hoinaru Marian PNL NU
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Igaș Traian Constantin PD-L NU
99. Ignat Miron Minoritati Abținere
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
101. Ionescu Daniel PSD DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
104. Iriza Marius PRM NU
105. Iustian Mircea Teodor PNL NU
106. Kerekes Károly UDMR Abținere
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
108. Kovacs Attila UDMR NU
109. Lakatos Petru UDMR NU
110. Longher Ghervazen Minoritati NU
111. Luchian Ion PNL NU
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM NU
114. Man Mircea PD-L NU
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Manta Pantelimon PC NU
117. Marian Dan Mihai PNL NU
118. Marin Constantin PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
121. Máté András-Levente UDMR NU
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
127. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
128. Mătușa Tudor PRM NU
129. Merce Ilie PRM NU
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
131. Micula Cătălin PNL NU
132. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
133. Mircea Costache PRM Abținere
134. Mircovici Niculae Minoritati NU
135. Mironescu Laurențiu PD-L NU
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mitrea Miron Tudor PSD DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
139. Mînzînă Ion PRM NU
140. Mocanu Alexandru PD-L NU
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
143. Mohora Tudor PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM Abținere
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PNL NU
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
148. Movilă Petru PD-L NU
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năstase Adrian PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Nedelcu Gabriela PSD DA
155. Nica Dan PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
158. Nițulescu Teodor PRM NU
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oancea Viorel PNL NU
161. Olarean Aurel PD-L NU
162. Oltean Ioan PD-L NU
163. Palăr Ionel PNL NU
164. Pardău Dumitru PNL NU
165. Pavelescu Aurelian - DA
166. Paveliu Marian Sorin PNL NU
167. Păun Nicolae Minoritati DA
168. Petrea Constantin PD-L NU
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Pop Claudiu Adrian PSD DA
172. Popa Cornel PNL NU
173. Popa Daniela PC NU
174. Popa Nicolae PC DA
175. Popescu Florin Aurelian PNL NU
176. Popescu Ionica Constanța PC NU
177. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
178. Preda Cezar-Florin PD-L NU
179. Preda Ion PNL NU
180. Pruteanu Vasile PNL NU
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
182. Pupeză Viorel PSD DA
183. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
184. Pușcaș Vasile PSD DA
185. Pușcă Mircea Valer PNL NU
186. Racoceanu Viorel PD-L NU
187. Radan Mihai Minoritati NU
188. Raicu Romeo Marius PD-L NU
189. Rădulescu Cristian PD-L NU
190. Rogin Marius PD-L NU
191. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
192. Rus Ioan Aurel PRM NU
193. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
194. Sanda Victor PSD DA
195. Sandu Gabriel PNL NU
196. Sandu-Capră Mihai PNL NU
197. Sasu Ion PSD DA
198. Săniuță Marian-Florian PSD DA
199. Săpunaru Nini PNL NU
200. Sârb Gheorghe PD-L NU
201. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
203. Scutaru Adrian George PNL NU
204. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
205. Seres Dénes UDMR Abținere
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Sóki Béla UDMR NU
208. Soporan Vasile Filip PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stanciu Anghel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănișoară Mihai PD-L NU
213. Străchinaru Petre PD-L NU
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR NU
216. Știrbeț Cornel PNL NU
217. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
218. Știucă Alecsandru PSD DA
219. Tabără Valeriu PD-L NU
220. Tamás Sándor UDMR NU
221. Tămagă Constantin PSD DA
222. Tărniceru Petru PSD DA
223. Timar Liviu PSD DA
224. Timiș Ioan PNL NU
225. Todoran Pavel PSD DA
226. Toma Florentina Marilena PSD DA
227. Toma Horia-Victor PNL NU
228. Toró Tiberiu UDMR NU
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
231. Ujeniuc Dragoș PNL NU
232. Ungureanu Petre PNL NU
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
234. Ursărescu Dorinel PNL NU
235. Vainer Aurel Minoritati NU
236. Varga Attila UDMR NU
237. Vasile Aurelia PSD DA
238. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
239. Vălean Adina Ioana PNL NU
240. Văsioiu Horia PD-L NU
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voicu Cătălin PSD DA
244. Voinea Florea PSD DA
245. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
246. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
248. Zegrean Augustin PD-L NU
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 iulie 2019, 22:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro