Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:01 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 integral
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 126 32 19 13 11 7 9 4
- voturi pentru (DA):157 125 - - 13 11 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 32 19 - - 7 - 3
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Cosma Andreea PSD -
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Florea Damian PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Ghinea Cristian USR NU
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian PMP NU
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP NU
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Popa Florin PSD DA
148. Popa Mihai Valentin PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
151. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
152. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
159. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
164. Roman Florin-Claudiu PNL NU
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Romanescu Cristinel PNL NU
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
170. Sefer Cristian-George PMP NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simionca Ionuț PMP NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
183. Suciu Matei PSD DA
184. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Șișcu George PNL NU
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Ștefan Viorel PSD DA
195. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teiș Alina PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Tomac Eugen PMP NU
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Tudose Mihai PSD DA
204. Turcan Raluca PNL NU
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Vasile PNL NU
207. Vasile Daniel Minoritati DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vass Levente UDMR DA
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vexler Silviu Minoritati DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL NU
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Vosganian Varujan ALDE DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro