Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:03 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 8 integral
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 128 35 20 14 11 6 10 3
- voturi pentru (DA):163 128 - - 14 11 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 35 20 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dan Nicușor Daniel USR NU
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Florea Damian PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pașcan Emil-Marius PMP NU
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Romanescu Cristinel PNL NU
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Suciu Matei PSD DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șarapatin Elvira PSD DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Șișcu George PNL NU
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
211. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
212. Varga Vasile PNL NU
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vass Levente UDMR DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vexler Silviu Minoritati DA
218. Vișan George-Gabriel PSD DA
219. Vîlceanu Dan PNL NU
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 15 august 2018, 6:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro