Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:02 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:02

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Votarea amendamentelor in bloc
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 127 22 16 17 12 6 11 3
- voturi pentru (DA):182 127 11 - 17 12 3 10 2
- voturi împotrivă (NU):29 - 10 16 - - 2 - 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP Abținere
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ionescu George PNL DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Korodi Attila UDMR DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR NU
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mohaci Mihai PSD DA
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Movilă Petru PMP DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Oprea Dumitru PNL DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pașcan Emil-Marius PMP NU
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Mihai Valentin PSD DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
141. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
142. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
143. Popescu Pavel PNL NU
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Roman Ioan Sorin PSD DA
157. Romanescu Cristinel PNL DA
158. Roșca Lucreția PSD DA
159. Rotaru Alexandru PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Sefer Cristian-George PMP DA
162. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Simion Lucian-Eduard PSD DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Spânu Ion PSD DA
170. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
171. Stan Viorel PSD DA
172. Stancu Florinel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru PSD DA
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
176. Suciu Matei PSD DA
177. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
178. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șarapatin Elvira PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șimon Gheorghe PSD DA
183. Șotcan Theodora PSD DA
184. Șova Lucian PSD DA
185. Șovăială Constantin PNL DA
186. Ștefan Corneliu PSD DA
187. Ștefan Viorel PSD DA
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
189. Teiș Alina PSD DA
190. Terea Ioan PSD DA
191. Todor Adrian PSD DA
192. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
193. Toma Ilie PSD DA
194. Tripa Florin-Dan PSD DA
195. Tudor Beatrice PSD DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vasile Daniel Minoritati DA
199. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
200. Vass Levente UDMR DA
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîlceanu Dan PNL NU
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
209. Vosganian Varujan ALDE DA
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zainea Cornel USR NU
213. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro