Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:35 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:35

Subiect vot: Propunere vot prin apel nominal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 133 39 21 18 14 10 9 3
- voturi pentru (DA):64 - 36 20 2 - 4 1 1
- voturi împotrivă (NU):181 133 2 1 16 14 5 8 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Birchall Ana PSD NU
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Borza Remus-Adrian - NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD NU
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calotă Florică Ică ALDE NU
45. Căciulă Aurel PSD NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Chiriac Viorel PSD NU
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciuhodaru Tudor PSD NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Cocoș Vasile PSD NU
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Cosma Andreea PSD NU
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR NU
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Dîrzu Ioan PSD NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
73. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
77. Dunava Costel Neculai PSD NU
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR NU
80. Farago Petru UDMR NU
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PSD NU
83. Floroiu Ionel PSD NU
84. Furtună Mirela PSD NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD NU
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
89. Găină Mihăiță PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD NU
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Ghinea Cristian USR DA
96. Gilia Claudia PSD NU
97. Goga Octavian PSD NU
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
99. Halici Nicușor PSD NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
101. Huncă Mihaela PSD NU
102. Iancu Iulian PSD NU
103. Iancu Marius-Ionel PSD NU
104. Ibram Iusein Minoritati NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD NU
109. Itu Cornel PSD NU
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Korodi Attila UDMR NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Lazăr Sorin PSD NU
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Lovin Dumitru ALDE NU
116. Lupașcu Costel PSD NU
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD NU
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD NU
121. Marica Petru-Sorin PSD NU
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
127. Mînzatu Roxana PSD NU
128. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
129. Mocanu Adrian PMP NU
130. Mocioalcă Ion PSD NU
131. Mohaci Mihai PSD NU
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Movilă Petru PMP DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD NU
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD NU
141. Nicolicea Eugen PSD NU
142. Nistor Laurențiu PSD NU
143. Niță Nicu PSD NU
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD NU
147. Pambuccian Varujan Minoritati NU
148. Pană Adriana-Doina PSD NU
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pașcan Emil-Marius PMP NU
151. Pau Radu - Adrian PSD NU
152. Păle Dănuț PSD NU
153. Petcu Toma-Florin ALDE NU
154. Petrea Gabriel PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
157. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
159. Plumb Rovana PSD NU
160. Pop Tudor Rareș USR DA
161. Popa Florin PSD NU
162. Popa Mihai Valentin PSD NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD NU
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Anișoara PSD NU
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
174. Rădulescu Alexandru PSD NU
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD NU
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Ioan Sorin PSD NU
180. Roșca Lucreția PSD NU
181. Rotaru Alexandru PSD NU
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sefer Cristian-George PMP NU
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR NU
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD NU
190. Simionca Ionuț PMP NU
191. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
192. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
193. Solomon Adrian PSD NU
194. Spânu Ion PSD NU
195. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
196. Stan Viorel PSD NU
197. Stancu Florinel PSD NU
198. Stativă Irinel Ioan PSD NU
199. Stănescu Alexandru PSD NU
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
202. Suciu Matei PSD NU
203. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
204. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
205. Szabó Ödön UDMR NU
206. Șarapatin Elvira PSD NU
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
208. Șimon Gheorghe PSD NU
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD NU
211. Șova Lucian PSD NU
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD NU
214. Ștefan Ion PNL DA
215. Ștefan Viorel PSD NU
216. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
217. Tabugan Ion ALDE NU
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
219. Teiș Alina PSD NU
220. Terea Ioan PSD NU
221. Todor Adrian PSD NU
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD NU
224. Tomac Eugen PMP NU
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tripa Florin-Dan PSD NU
227. Tudor Beatrice PSD NU
228. Tudose Mihai PSD NU
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
231. Varga Vasile PNL Abținere
232. Vasile Daniel Minoritati NU
233. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
234. Vass Levente UDMR NU
235. Velcea Nicolae PSD NU
236. Vexler Silviu Minoritati NU
237. Vișan George-Gabriel PSD NU
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD NU
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD NU
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
243. Vosganian Varujan ALDE NU
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
245. Weber Mihai PSD NU
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 iulie 2018, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro