Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:07 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:07

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 127 40 19 11 11 6 9 4
- voturi pentru (DA):66 - 40 19 - - 2 2 3
- voturi împotrivă (NU):158 127 - - 11 11 3 5 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cobuz Maricela PSD NU
47. Cocoș Vasile PSD NU
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Cosma Andreea PSD NU
50. Cosma Lavinia-Corina USR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Huncă Mihaela PSD NU
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iancu Iulian PSD NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Ionescu George PNL DA
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD NU
102. Itu Cornel PSD NU
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Korodi Attila UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Lupescu Dumitru USR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
113. Manole Petre-Florin PSD NU
114. Marica Petru-Sorin PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nicolicea Eugen PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Niță Nicu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati -
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petcu Toma-Florin ALDE NU
143. Petrea Gabriel PSD NU
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
148. Plumb Rovana PSD NU
149. Popa Florin PSD NU
150. Popa Mihai Valentin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
153. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD NU
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Rădulescu Alexandru PSD NU
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
163. Răduț Violeta PSD NU
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Romanescu Cristinel PNL DA
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD NU
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Spânu Ion PSD NU
182. Stan Viorel PSD NU
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stănescu Alexandru PSD NU
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șarapatin Elvira PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șova Lucian PSD NU
196. Șovăială Constantin PNL DA
197. Ștefan Corneliu PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Todor Adrian PSD NU
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
204. Toma Ilie PSD NU
205. Tomac Eugen PMP DA
206. Trăilă Cristina PNL DA
207. Tripa Florin-Dan PSD NU
208. Tudor Beatrice PSD NU
209. Tudose Mihai PSD NU
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
212. Varga Vasile PNL DA
213. Vasile Daniel Minoritati NU
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Vass Levente UDMR NU
216. Velcea Nicolae PSD NU
217. Vișan George-Gabriel PSD NU
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vîrză Mihăiță PSD NU
220. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD NU
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
223. Vosganian Varujan ALDE NU
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
225. Weber Mihai PSD NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro