Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:09 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:09

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 128 38 19 9 11 5 9 4
- voturi pentru (DA):66 - 38 19 - - 2 4 3
- voturi împotrivă (NU):155 127 - - 9 11 2 5 1
- abțineri:2 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Goga Octavian PSD NU
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Halici Nicușor PSD NU
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Huncă Mihaela PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ionescu George PNL DA
102. Iordache Florin PSD NU
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Korodi Attila UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Lupescu Dumitru USR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
113. Manole Petre-Florin PSD NU
114. Marica Petru-Sorin PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petcu Toma-Florin ALDE NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Plumb Rovana PSD NU
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Mihai Valentin PSD NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
150. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
151. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Simion Lucian-Eduard PSD NU
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Spânu Ion PSD NU
178. Stan Viorel PSD NU
179. Stancu Florinel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Alexandru PSD NU
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
183. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
184. Suciu Matei PSD NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
187. Șarapatin Elvira PSD NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL DA
191. Șova Lucian PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Todor Adrian PSD NU
199. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
200. Toma Ilie PSD NU
201. Tomac Eugen PMP DA
202. Trăilă Cristina PNL DA
203. Tripa Florin-Dan PSD NU
204. Tudor Beatrice PSD NU
205. Tudose Mihai PSD NU
206. Turcan Raluca PNL DA
207. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
208. Varga Vasile PNL DA
209. Vasile Daniel Minoritati NU
210. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
211. Vass Levente UDMR NU
212. Velcea Nicolae PSD NU
213. Vișan George-Gabriel PSD NU
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD NU
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
219. Vosganian Varujan ALDE NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 16:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro