Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:10 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:10

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 127 35 18 11 10 6 10 4
- voturi pentru (DA):38 - 13 18 - - 5 - 2
- voturi împotrivă (NU):179 127 21 - 10 10 1 8 2
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
63. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL NU
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Huncă Mihaela PSD NU
94. Iancu Iulian PSD NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Korodi Attila UDMR NU
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mocioalcă Ion PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Movilă Petru PMP DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Oprea Dumitru PNL NU
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati -
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petrea Gabriel PSD NU
139. Petric Octavian PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
143. Plumb Rovana PSD NU
144. Popa Florin PSD NU
145. Popa Mihai Valentin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Popescu Pavel PNL NU
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Anișoara PSD NU
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Răduț Violeta PSD NU
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Romanescu Cristinel PNL NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
174. Solomon Adrian PSD NU
175. Spânu Ion PSD NU
176. Stan Viorel PSD NU
177. Stancu Florinel PSD NU
178. Stănescu Alexandru PSD NU
179. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
181. Suciu Matei PSD NU
182. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
184. Șarapatin Elvira PSD NU
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șimon Gheorghe PSD NU
187. Șișcu George PNL DA
188. Șotcan Theodora PSD NU
189. Șova Lucian PSD NU
190. Șovăială Constantin PNL NU
191. Ștefan Corneliu PSD NU
192. Ștefan Viorel PSD NU
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
195. Teiș Alina PSD NU
196. Todor Adrian PSD NU
197. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
198. Toma Ilie PSD NU
199. Tomac Eugen PMP DA
200. Tripa Florin-Dan PSD NU
201. Tudor Beatrice PSD NU
202. Tudose Mihai PSD NU
203. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
204. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
205. Varga Vasile PNL Abținere
206. Vasile Daniel Minoritati NU
207. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
208. Vass Levente UDMR Abținere
209. Velcea Nicolae PSD NU
210. Vexler Silviu Minoritati NU
211. Vișan George-Gabriel PSD NU
212. Vîlceanu Dan PNL DA
213. Vîrză Mihăiță PSD NU
214. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD NU
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
217. Vosganian Varujan ALDE NU
218. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
219. Weber Mihai PSD NU
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 7:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro