Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:44 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:44

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 804/2015 pentru modificarea și completarea Legii farmaciei nr. 266/2008
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:253 134 42 23 17 15 9 10 3
- voturi pentru (DA):227 134 41 - 17 15 9 9 2
- voturi împotrivă (NU):24 - 1 22 - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR -
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR NU
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Movilă Petru PMP DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petric Octavian PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
162. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR NU
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
191. Sefer Cristian-George PMP DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
195. Simion Lucian-Eduard PSD DA
196. Simionca Ionuț PMP DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stan Viorel PSD DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Ion PNL DA
222. Ștefan Viorel PSD DA
223. Tabugan Ion ALDE DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Todor Adrian PSD DA
228. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Tomac Eugen PMP DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Tudose Mihai PSD DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
246. Vlase Petru Gabriel PSD DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR NU
252. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 15:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro