Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:11 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:11

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 128 38 19 11 10 6 9 4
- voturi pentru (DA):68 - 38 19 - - 5 3 3
- voturi împotrivă (NU):155 128 - - 11 10 - 5 1
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP Abținere
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
63. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Goga Octavian PSD NU
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Halici Nicușor PSD NU
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Huncă Mihaela PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ionescu George PNL DA
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Korodi Attila UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Mocioalcă Ion PSD NU
121. Mohaci Mihai PSD NU
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Movilă Petru PMP DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Andrei PSD NU
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Plumb Rovana PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Popescu Pavel PNL DA
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD NU
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Rădulescu Alexandru PSD NU
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
163. Răduț Violeta PSD NU
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Romanescu Cristinel PNL DA
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stancu Florinel PSD NU
183. Stănescu Alexandru PSD NU
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
186. Suciu Matei PSD NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
189. Șarapatin Elvira PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL DA
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șova Lucian PSD NU
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Todor Adrian PSD NU
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
203. Toma Ilie PSD NU
204. Tomac Eugen PMP DA
205. Trăilă Cristina PNL DA
206. Tripa Florin-Dan PSD NU
207. Tudor Beatrice PSD NU
208. Turcan Raluca PNL DA
209. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati NU
213. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
214. Velcea Nicolae PSD NU
215. Vișan George-Gabriel PSD NU
216. Vîlceanu Dan PNL DA
217. Vîrză Mihăiță PSD NU
218. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD NU
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
221. Vosganian Varujan ALDE NU
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 6:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro