Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:49 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 119/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.97/2017 privind prorogarea termenului prevăzut la art.6 din Ordonanța Guvernului nr.40/2006 pentru aprobarea și finanțarea programelor multianuale prioritare de mediu și gospodărire a apelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:244 134 37 18 18 14 9 11 3
- voturi pentru (DA):225 134 37 - 18 14 9 11 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:18 - - 17 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Goga Octavian PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR Abținere
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocanu Adrian PMP DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
132. Movilă Petru PMP DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petcu Toma-Florin ALDE DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
156. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Pop Tudor Rareș USR Abținere
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
182. Sefer Cristian-George PMP DA
183. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stancu Florinel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Suciu Matei PSD DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL DA
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Ștefan Ion PNL DA
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
214. Tabugan Ion ALDE DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Terea Ioan PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tomac Eugen PMP DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tripa Florin-Dan PSD DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vasile Daniel Minoritati DA
230. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Velcea Nicolae PSD DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vișan George-Gabriel PSD DA
235. Vîlceanu Dan PNL DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zainea Cornel USR Abținere
243. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 21:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro