Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:33 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:33

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 130 35 17 15 12 5 10 2
- voturi pentru (DA):20 - 2 17 - - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):205 130 32 - 15 12 4 10 2
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Dîrzu Ioan PSD NU
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
69. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Farago Petru UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
85. Găină Mihăiță PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gherman Dumitru PSD NU
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR DA
92. Gilia Claudia PSD NU
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
94. Halici Nicușor PSD NU
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Huncă Mihaela PSD NU
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD NU
105. Itu Cornel PSD NU
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD NU
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE NU
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD NU
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Manole Petre-Florin PSD NU
117. Marica Petru-Sorin PSD NU
118. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD NU
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD NU
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Nicu PSD NU
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oteșanu Daniela PSD NU
138. Pambuccian Varujan Minoritati NU
139. Pană Adriana-Doina PSD NU
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pau Radu - Adrian PSD NU
142. Păle Dănuț PSD NU
143. Petcu Toma-Florin ALDE NU
144. Petrea Gabriel PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
150. Plumb Rovana PSD NU
151. Popa Florin PSD NU
152. Popa Mihai Valentin PSD NU
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
155. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Presură Alexandra PSD NU
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Radu Anișoara PSD NU
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
162. Rădulescu Alexandru PSD NU
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Romanescu Cristinel PNL NU
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Spânu Ion PSD NU
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD NU
184. Stancu Florinel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru PSD NU
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șarapatin Elvira PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL NU
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șova Lucian PSD NU
196. Șovăială Constantin PNL NU
197. Ștefan Corneliu PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Todor Adrian PSD NU
203. Toma Ilie PSD NU
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Tripa Florin-Dan PSD NU
206. Tudor Beatrice PSD NU
207. Tudose Mihai PSD NU
208. Turcan Raluca PNL Abținere
209. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
210. Vasile Daniel Minoritati NU
211. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
212. Vass Levente UDMR NU
213. Velcea Nicolae PSD NU
214. Vexler Silviu Minoritati NU
215. Vișan George-Gabriel PSD NU
216. Vîlceanu Dan PNL NU
217. Vîrză Mihăiță PSD NU
218. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD NU
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
221. Vosganian Varujan ALDE NU
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zainea Cornel USR DA
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro