Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:54 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 138/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.114/2017 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare pentru personalul încadrat în unitățile sanitare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 133 39 22 18 15 7 11 3
- voturi pentru (DA):226 133 39 1 18 15 7 11 2
- voturi împotrivă (NU):22 - - 21 - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Movilă Petru PMP DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Olar Corneliu PNL DA
147. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pau Radu - Adrian PSD DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petcu Toma-Florin ALDE DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
158. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Pop Tudor Rareș USR NU
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Mihai Valentin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
167. Popescu Pavel PNL DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
171. Prună Cristina-Mădălina USR NU
172. Radu Anișoara PSD DA
173. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Alexandru PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sefer Cristian-George PMP DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stancu Florinel PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Ștefan Ion PNL DA
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Todor Adrian PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Tomac Eugen PMP DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tripa Florin-Dan PSD DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Tudose Mihai PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vasile Daniel Minoritati DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Vosganian Varujan ALDE DA
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 1:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro