Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:37 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:37

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 128 32 16 14 12 6 9 2
- voturi pentru (DA):25 1 3 15 - - 6 - -
- voturi împotrivă (NU):194 127 29 1 14 12 - 9 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Huncă Mihaela PSD NU
94. Iancu Iulian PSD NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
113. Mînzatu Roxana PSD NU
114. Mocioalcă Ion PSD NU
115. Mohaci Mihai PSD NU
116. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
117. Movilă Petru PMP DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neagu Nicolae PNL NU
121. Neață Eugen PSD NU
122. Nicoară Romeo Florin PNL NU
123. Nicolae Andrei PSD NU
124. Nistor Laurențiu PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Pambuccian Varujan Minoritati NU
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD NU
132. Petcu Toma-Florin ALDE NU
133. Petrea Gabriel PSD NU
134. Petric Octavian PSD NU
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
136. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
138. Plumb Rovana PSD NU
139. Popa Florin PSD NU
140. Popa Mihai Valentin PSD NU
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
143. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
144. Popescu Pavel PNL NU
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Rădulescu Alexandru PSD NU
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL NU
155. Roman Ioan Sorin PSD NU
156. Romanescu Cristinel PNL NU
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Rotaru Alexandru PSD NU
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
160. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Sefer Cristian-George PMP DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simonis Alfred - Robert PSD NU
167. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
168. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
169. Solomon Adrian PSD NU
170. Spânu Ion PSD NU
171. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
172. Stan Viorel PSD NU
173. Stancu Florinel PSD NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stănescu Alexandru PSD NU
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
177. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
178. Suciu Matei PSD NU
179. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
180. Szabó Ödön UDMR NU
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șișcu George PNL NU
185. Șotcan Theodora PSD NU
186. Șova Lucian PSD NU
187. Șovăială Constantin PNL NU
188. Ștefan Corneliu PSD NU
189. Ștefan Viorel PSD NU
190. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Teiș Alina PSD NU
193. Terea Ioan PSD NU
194. Todor Adrian PSD NU
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
196. Toma Ilie PSD NU
197. Tomac Eugen PMP DA
198. Tripa Florin-Dan PSD NU
199. Tudor Beatrice PSD NU
200. Tudose Mihai PSD NU
201. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
202. Varga Vasile PNL NU
203. Vasile Daniel Minoritati NU
204. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
205. Vass Levente UDMR NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vexler Silviu Minoritati NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD NU
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD NU
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
214. Vosganian Varujan ALDE NU
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
216. Weber Mihai PSD NU
217. Zainea Cornel USR DA
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 2:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro