Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:44 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 124 40 18 12 8 7 10 2
- voturi pentru (DA):69 1 40 18 - - 7 2 1
- voturi împotrivă (NU):150 123 - - 12 8 - 6 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Iulian PSD NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ionescu George PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Korodi Attila UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mohaci Mihai PSD NU
117. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
119. Movilă Petru PMP DA
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Oprea Dumitru PNL DA
130. Oteșanu Daniela PSD NU
131. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
132. Pană Adriana-Doina PSD NU
133. Paraschiv Rodica PSD NU
134. Pașcan Emil-Marius PMP DA
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD NU
137. Petric Octavian PSD NU
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
139. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
142. Plumb Rovana PSD NU
143. Popa Florin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
146. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
147. Popescu Pavel PNL DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Radu Anișoara PSD NU
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
155. Rădulescu Alexandru PSD NU
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
157. Răduț Violeta PSD NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Alexandru PSD NU
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
164. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
165. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
166. Sefer Cristian-George PMP DA
167. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
168. Seres Dénes UDMR NU
169. Simion Lucian-Eduard PSD NU
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
176. Stan Viorel PSD NU
177. Stancu Florinel PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Alexandru PSD NU
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
181. Suciu Matei PSD NU
182. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
184. Szabó Ödön UDMR NU
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL DA
189. Șotcan Theodora PSD NU
190. Șova Lucian PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Ștefan Viorel PSD NU
194. Teiș Alina PSD NU
195. Terea Ioan PSD NU
196. Todor Adrian PSD NU
197. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
198. Toma Ilie PSD NU
199. Tomac Eugen PMP DA
200. Trăilă Cristina PNL DA
201. Tripa Florin-Dan PSD NU
202. Tudor Beatrice PSD NU
203. Tudose Mihai PSD NU
204. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati NU
207. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
208. Velcea Nicolae PSD NU
209. Vexler Silviu Minoritati NU
210. Vișan George-Gabriel PSD NU
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD NU
213. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD NU
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
216. Vosganian Varujan ALDE NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Weber Mihai PSD NU
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 18:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro