Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 169/2018 Lege pentru modificarea Legii educației naționale nr. 1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 142 56 24 19 15 9 11 4
- voturi pentru (DA):188 142 - 1 19 15 - 10 1
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - 1 - -
- abțineri:89 - 54 23 - - 8 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP Abținere
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
80. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL Abținere
89. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
108. Ghinea Cristian USR Abținere
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL Abținere
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL Abținere
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PNL Abținere
126. Ioniță Antoneta PNL Abținere
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL Abținere
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL Abținere
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
154. Movilă Petru PMP Abținere
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL Abținere
167. Olteanu Daniel - DA
168. Oprea Dumitru PNL Abținere
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL Abținere
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petcu Toma-Florin ALDE DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR Abținere
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
192. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
197. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL Abținere
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP Abținere
215. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP Abținere
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL Abținere
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL Abținere
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL Abținere
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL Abținere
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
263. Varga Vasile PNL Abținere
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL Abținere
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 2:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro