Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 46/2018 Lege pentru completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 142 54 25 19 15 9 11 4
- voturi pentru (DA):278 142 54 25 19 15 9 11 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel - DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro