Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 192/2018 pentru modficarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 142 55 24 19 15 9 12 4
- voturi pentru (DA):274 142 52 23 19 15 9 12 2
- voturi împotrivă (NU):4 - 2 1 - - - - 1
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL Abținere
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel - DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simionca Ionuț PMP DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Ion PNL DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
248. Tabugan Ion ALDE DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 18:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro