Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 384/2018 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea antisemitismului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 142 51 18 17 11 4 12 3
- voturi pentru (DA):257 142 50 18 17 11 4 12 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Goga Octavian PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Olteanu Daniel - DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
170. Plumb Rovana PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Popescu Pavel PNL DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Ion PNL DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion ALDE DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Varga Vasile PNL DA
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 8:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro