Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 114/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 142 52 23 17 14 9 12 4
- voturi pentru (DA):272 142 51 23 17 14 9 12 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel - DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Rădulescu Alexandru PSD DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PMP DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Șovăială Constantin PNL DA
236. Ștefan Corneliu PSD DA
237. Ștefan Ion PNL DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion ALDE DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
257. Varga Vasile PNL DA
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR DA
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 5:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro