Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:17

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 66 32 17 9 7 2 6 2
- voturi pentru (DA):90 66 1 - 9 7 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):33 - 31 - - - 2 - -
- abțineri:18 - - 17 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cherecheș Viorica PNL NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dehelean Silviu USR Abținere
42. Dobre Mircea-Titus - Abținere
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
47. Drulă Cătălin USR Abținere
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Farago Petru UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PSD DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Korodi Attila UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL NU
79. Marica Petru-Sorin PSD DA
80. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
81. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
82. Mînzatu Roxana PSD DA
83. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
86. Neagu Nicolae PNL NU
87. Neață Eugen PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olar Corneliu PNL NU
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati DA
93. Pană Adriana-Doina PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP NU
95. Pau Radu - Adrian PSD DA
96. Păle Dănuț PSD DA
97. Pop Georgian PSD DA
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
102. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
107. Roșca Lucreția PSD DA
108. Rotaru Alexandru PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simonis Alfred - Robert PSD DA
114. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
116. Spânu Ion PSD DA
117. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
118. Stancu Florinel PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
121. Șarapatin Elvira PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Șovăială Constantin PNL NU
124. Ștefan Ion PNL NU
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Teiș Alina PSD DA
127. Terea Ioan PSD DA
128. Tîlvăr Angel PSD DA
129. Toma Ilie PSD DA
130. Tudor Beatrice PSD DA
131. Tudose Mihai PSD DA
132. Turcan Raluca PNL NU
133. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
134. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
135. Varga Vasile PNL NU
136. Velcea Nicolae PSD DA
137. Vexler Silviu Minoritati DA
138. Vîlceanu Dan PNL DA
139. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
141. Zainea Cornel USR Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro