Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:49

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Pl-x 76/2018 - Text initial
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:147 69 32 20 7 8 3 4 4
- voturi pentru (DA):89 69 1 - 7 7 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 31 20 - - 3 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghilea Găvrilă PNL NU
57. Ghinea Cristian USR NU
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lungu Tudorița PNL NU
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR NU
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Mareș Mara PNL NU
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Movilă Petru PMP NU
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Olar Corneliu PNL NU
89. Olteanu Daniel - DA
90. Oprea Dumitru PNL NU
91. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Petrea Gabriel PSD DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pop Georgian PSD DA
98. Pop Tudor Rareș USR NU
99. Popa Florin PSD DA
100. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
101. Popescu Pavel PNL NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
103. Prună Cristina-Mădălina USR NU
104. Radu Anișoara PSD DA
105. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
106. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
110. Roman Ioan Sorin PSD DA
111. Romanescu Cristinel PNL NU
112. Roșca Lucreția PSD DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
115. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Simion Lucian-Eduard PSD DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD DA
119. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
120. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
121. Spânu Ion PSD DA
122. Stancu Florinel PSD DA
123. Suciu Matei PSD DA
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
126. Șarapatin Elvira PSD DA
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Șovăială Constantin PNL NU
129. Ștefan Ion PNL NU
130. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Tabugan Ion ALDE DA
132. Teiș Alina PSD DA
133. Terea Ioan PSD DA
134. Tîlvăr Angel PSD DA
135. Toma Ilie PSD DA
136. Tudor Beatrice PSD DA
137. Tudose Mihai PSD DA
138. Turcan Raluca PNL NU
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
140. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
141. Varga Vasile PNL NU
142. Velcea Nicolae PSD DA
143. Vexler Silviu Minoritati DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
145. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
146. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
147. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 6:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro