Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:51

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Pl-x 76/2018 - Text initial
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:151 74 30 19 7 9 4 4 4
- voturi pentru (DA):95 74 - - 7 8 1 4 1
- voturi împotrivă (NU):53 - 30 19 - - 2 - 2
- abțineri:3 - - - - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP Abținere
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
44. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lungu Tudorița PNL NU
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR NU
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Mareș Mara PNL NU
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Movilă Petru PMP NU
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olar Corneliu PNL NU
91. Olteanu Daniel - DA
92. Oprea Dumitru PNL NU
93. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Pambuccian Varujan Minoritati DA
96. Paraschiv Rodica PSD DA
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Petrea Gabriel PSD DA
99. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
100. Pop Tudor Rareș USR NU
101. Popa Florin PSD DA
102. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
103. Popescu Pavel PNL NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Prună Cristina-Mădălina USR NU
106. Radu Anișoara PSD DA
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
109. Rădulescu Alexandru PSD DA
110. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
111. Răduț Violeta PSD DA
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
113. Roman Ioan Sorin PSD DA
114. Romanescu Cristinel PNL NU
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
117. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simion Lucian-Eduard PSD DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
123. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
124. Spânu Ion PSD DA
125. Stancu Florinel PSD DA
126. Suciu Matei PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
129. Șarapatin Elvira PSD DA
130. Șotcan Theodora PSD DA
131. Șovăială Constantin PNL NU
132. Ștefan Ion PNL NU
133. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Tabugan Ion ALDE DA
135. Teiș Alina PSD DA
136. Terea Ioan PSD DA
137. Tîlvăr Angel PSD DA
138. Toma Ilie PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Tudose Mihai PSD DA
141. Turcan Raluca PNL NU
142. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
144. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
145. Velcea Nicolae PSD DA
146. Vîrză Mihăiță PSD DA
147. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
148. Vlase Petru Gabriel PSD DA
149. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
150. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
151. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro