Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:56

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 75 33 20 12 9 6 5 4
- voturi pentru (DA):62 - 33 20 - 1 6 - 2
- voturi împotrivă (NU):88 75 - - - 8 - 4 1
- abțineri:14 - - - 12 - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius - Abținere
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR Abținere
14. Benedek Zacharie UDMR Abținere
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cristache Cătălin PMP DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
39. Csoma Botond UDMR Abținere
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Ghinea Cristian USR DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Huncă Mihaela PSD NU
66. Iancu Iulian PSD NU
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Korodi Attila UDMR Abținere
73. Lazăr Sorin PSD NU
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Lovin Dumitru ALDE NU
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD NU
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD NU
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
81. Mareș Mara PNL DA
82. Marica Petru-Sorin PSD NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
84. Mînzatu Roxana PSD NU
85. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Mușoiu Ștefan PSD NU
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neață Eugen PSD NU
91. Nicolae Andrei PSD NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Olar Corneliu PNL DA
96. Olteanu Daniel - NU
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
99. Oteșanu Daniela PSD NU
100. Palăr Ionel PNL DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati NU
102. Paraschiv Rodica PSD NU
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Păle Dănuț PSD NU
105. Petrea Gabriel PSD NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Pop Georgian PSD NU
109. Pop Tudor Rareș USR DA
110. Popa Florin PSD NU
111. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
112. Popescu Pavel PNL DA
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
115. Prună Cristina-Mădălina USR DA
116. Radu Anișoara PSD NU
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
118. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
119. Rădulescu Alexandru PSD NU
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Ioan Sorin PSD NU
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD NU
126. Rotaru Alexandru PSD NU
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
128. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Seres Dénes UDMR Abținere
131. Simion Lucian-Eduard PSD NU
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
136. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
137. Stancu Florinel PSD NU
138. Suciu Matei PSD NU
139. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
140. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
141. Șarapatin Elvira PSD NU
142. Șișcu George PNL DA
143. Șotcan Theodora PSD NU
144. Șovăială Constantin PNL DA
145. Ștefan Corneliu PSD NU
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Tabugan Ion ALDE NU
148. Teiș Alina PSD NU
149. Terea Ioan PSD NU
150. Tîlvăr Angel PSD NU
151. Toma Ilie PSD NU
152. Tudor Beatrice PSD NU
153. Turcan Raluca PNL DA
154. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
155. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
156. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
157. Vexler Silviu Minoritati NU
158. Vîrză Mihăiță PSD NU
159. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
160. Vlase Petru Gabriel PSD NU
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
163. Zainea Cornel USR DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro