Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 13:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 13:33

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:270 117 35 18 8 13 8 5 3 40 8 9 - 5 1
- voturi pentru (DA):264 117 31 18 8 13 8 5 3 40 6 9 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
6. Antal István-János deputat UDMR DA
7. Anton Anton deputat ALDE DA
8. Arcan Emilia senator PSD DA
9. Avram Constantin deputat ALDE DA
10. Axinte Vasile deputat PSD DA
11. Babuș Radu deputat PSD DA
12. Balan Ioan deputat PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
14. Bădălău Niculae senator PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
16. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
17. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
19. Bica Dănuț deputat PNL DA
20. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
23. Bodea Marius deputat PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
25. Bontea Vlad deputat PSD DA
26. Borza Remus-Adrian deputat - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
30. Bran Ioana deputat PSD DA
31. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
36. Burciu Cristina deputat PSD DA
37. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
38. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
39. Caracota Iancu senator PNL DA
40. Căciulă Aurel deputat PSD DA
41. Călin Ion deputat PSD DA
42. Cherecheș Florica deputat PNL DA
43. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
44. Chiriac Viorel deputat PSD DA
45. Ciocan Dan deputat PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
49. Cîtea Vasile deputat PSD DA
50. Cobuz Maricela deputat PSD DA
51. Cocoș Vasile deputat PSD DA
52. Codreanu Constantin deputat PMP DA
53. Coliban Allen senator USR DA
54. Corlățean Titus senator PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
56. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristache Cătălin deputat PMP DA
59. Cristina Ioan senator PNL DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
62. Cupă Ion deputat ALDE DA
63. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
64. Deneș Ioan senator PSD DA
65. Diaconescu Renică senator PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
67. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
68. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
69. Dircă George-Edward senator USR DA
70. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
72. Dogariu Eugen senator PSD DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
74. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
75. Drulă Cătălin deputat USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
77. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
78. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
80. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
81. Fădor Angelica deputat PNL DA
82. Federovici Doina Elena senator PSD DA
83. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
84. Florea Damian deputat PSD DA
85. Floroiu Ionel deputat PSD DA
86. Furtună Mirela deputat PSD DA
87. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
90. Găină Mihăiță deputat PSD DA
91. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
92. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
93. Gherman Dumitru deputat PSD DA
94. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
95. Gilia Claudia deputat PSD DA
96. Giugea Nicolae deputat PNL NU
97. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
98. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
99. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
100. Gudu Vasile deputat PNL DA
101. Hadârcă Ion senator ALDE DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
104. Huncă Mihaela deputat PSD DA
105. Iancu Iulian deputat PSD DA
106. Iftimie Neculai deputat PSD DA
107. Ilie Viorel senator ALDE DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
111. Ionașcu Gabi senator - DA
112. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
113. Iordache Florin deputat PSD DA
114. Iriza Scarlat senator ALDE DA
115. Itu Cornel deputat PSD DA
116. Korodi Attila deputat UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
118. Lazăr Sorin deputat PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
120. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
121. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
122. Lungu Dan senator USR DA
123. Lupașcu Costel deputat PSD DA
124. Lupescu Dumitru deputat USR DA
125. Lupu Victorel senator PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
127. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
128. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
129. Manoliu Dan senator PSD DA
130. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
131. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
132. Marin Gheorghe senator PSD DA
133. Marin Nicolae senator PSD DA
134. Marussi George-Nicolae senator USR DA
135. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
136. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
138. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
139. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
141. Mihu Ștefan senator PSD DA
142. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
143. Moga Nicolae senator PSD DA
144. Mohaci Mihai deputat PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
147. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
150. Neagu Nicolae deputat PNL DA
151. Neață Eugen deputat PSD DA
152. Nicolae Andrei deputat PSD DA
153. Nicolae Șerban senator PSD DA
154. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
155. Niță Mihai deputat ALDE DA
156. Niță Nicu deputat PSD DA
157. Olar Corneliu deputat PNL DA
158. Olteanu Daniel deputat - DA
159. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
160. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
162. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
163. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
165. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
166. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
167. Pavel Marian senator PSD DA
168. Păle Dănuț deputat PSD DA
169. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
170. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
171. Petrea Gabriel deputat PSD DA
172. Petric Octavian deputat PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
175. Plumb Rovana deputat PSD DA
176. Pop Gheorghe senator PSD DA
177. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
178. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
179. Popa Cornel senator PNL Abținere
180. Popa Florin deputat PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
182. Popescu Pavel deputat PNL DA
183. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
184. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
185. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
186. Presură Alexandra deputat PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
190. Radu Anișoara deputat PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
192. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
194. Răduț Violeta deputat PSD DA
195. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
197. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
198. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
199. Romașcanu Lucian senator PSD DA
200. Roșca Lucreția deputat PSD DA
201. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
203. Ruse Mihai senator ALDE DA
204. Salan Viorel senator PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
206. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
207. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
208. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
209. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
210. Seres Dénes deputat UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
212. Silistru Doina senator PSD DA
213. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
214. Simionca Ioan senator ALDE DA
215. Simionca Ionuț deputat PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
218. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
220. Solomon Adrian deputat PSD DA
221. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
222. Spânu Ion deputat PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
224. Stan Viorel deputat PSD DA
225. Stancu Florinel deputat PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
227. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
228. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
229. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
230. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
232. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
234. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
235. Șișcu George deputat PNL DA
236. Șotcan Theodora deputat PSD DA
237. Șova Lucian deputat PSD DA
238. Șovăială Constantin deputat PNL DA
239. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
240. Ștefan Ion deputat PNL NU
241. Ștefan Viorel deputat PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
243. Tabugan Ion deputat ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
245. Teiș Alina deputat PSD DA
246. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
247. Todor Adrian deputat PSD DA
248. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
249. Toma Ilie deputat PSD DA
250. Trufin Lucian senator PSD DA
251. Tudor Beatrice deputat PSD DA
252. Tudose Mihai deputat PSD DA
253. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
254. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
257. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
259. Vass Levente deputat UDMR DA
260. Velcea Nicolae deputat PSD DA
261. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
263. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
264. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
265. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
267. Weber Mihai deputat PSD DA
268. Zainea Cornel deputat USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 16:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro