Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 13:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 13:33

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:249 113 34 19 7 10 5 5 3 37 5 5 - 5 1
- voturi pentru (DA):234 110 30 17 7 10 5 5 3 32 5 4 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 1 - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:11 3 1 1 - - - - - 5 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Alexe Costel deputat PNL DA
2. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
3. Andronache Gabriel deputat PNL DA
4. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
5. Antal István-János deputat UDMR DA
6. Anton Anton deputat ALDE DA
7. Arcan Emilia senator PSD DA
8. Avram Constantin deputat ALDE DA
9. Axinte Vasile deputat PSD DA
10. Babuș Radu deputat PSD DA
11. Balan Ioan deputat PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
13. Bădălău Niculae senator PSD -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
15. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
16. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
18. Bica Dănuț deputat PNL DA
19. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
20. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
22. Bodea Marius deputat PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
24. Bontea Vlad deputat PSD DA
25. Borza Remus-Adrian deputat - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
28. Bran Ioana deputat PSD DA
29. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
34. Burciu Cristina deputat PSD DA
35. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
36. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
37. Caracota Iancu senator PNL DA
38. Căciulă Aurel deputat PSD DA
39. Călin Ion deputat PSD DA
40. Cherecheș Florica deputat PNL -
41. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
42. Chiriac Viorel deputat PSD DA
43. Ciocan Dan deputat PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
47. Cîtea Vasile deputat PSD DA
48. Cobuz Maricela deputat PSD DA
49. Cocoș Vasile deputat PSD DA
50. Codreanu Constantin deputat PMP DA
51. Coliban Allen senator USR DA
52. Corlățean Titus senator PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina deputat USR -
54. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
55. Crețu Gabriela senator PSD DA
56. Cristache Cătălin deputat PMP DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
59. Cupă Ion deputat ALDE DA
60. Deneș Ioan senator PSD DA
61. Diaconescu Renică senator PSD -
62. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
63. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
64. Dinu Cristina-Elena deputat PSD -
65. Dircă George-Edward senator USR DA
66. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
68. Dogariu Eugen senator PSD DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
70. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
71. Drulă Cătălin deputat USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
73. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
74. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
76. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
77. Fădor Angelica deputat PNL DA
78. Federovici Doina Elena senator PSD DA
79. Florea Damian deputat PSD DA
80. Floroiu Ionel deputat PSD DA
81. Furtună Mirela deputat PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
84. Găină Mihăiță deputat PSD DA
85. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
86. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
87. Gherman Dumitru deputat PSD DA
88. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
89. Ghinea Cristian deputat USR NU
90. Gilia Claudia deputat PSD DA
91. Giugea Nicolae deputat PNL NU
92. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
94. Hadârcă Ion senator ALDE DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
97. Huncă Mihaela deputat PSD DA
98. Iancu Iulian deputat PSD DA
99. Iftimie Neculai deputat PSD DA
100. Ilie Viorel senator ALDE DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
104. Ionașcu Gabi senator - DA
105. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
106. Iordache Florin deputat PSD DA
107. Iriza Scarlat senator ALDE DA
108. Itu Cornel deputat PSD DA
109. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
110. Lazăr Sorin deputat PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
112. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD -
113. Lupașcu Costel deputat PSD DA
114. Lupescu Dumitru deputat USR DA
115. Lupu Victorel senator PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
117. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
118. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
119. Manoliu Dan senator PSD -
120. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
121. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
122. Marin Gheorghe senator PSD DA
123. Marin Nicolae senator PSD DA
124. Marussi George-Nicolae senator USR -
125. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
126. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
128. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
130. Mihu Ștefan senator PSD DA
131. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
132. Moga Nicolae senator PSD DA
133. Mohaci Mihai deputat PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
136. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
139. Neagu Nicolae deputat PNL DA
140. Neață Eugen deputat PSD DA
141. Nicolae Andrei deputat PSD DA
142. Nicolae Șerban senator PSD DA
143. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
144. Niță Nicu deputat PSD DA
145. Olar Corneliu deputat PNL DA
146. Olteanu Daniel deputat - DA
147. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
148. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
149. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
150. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
151. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
152. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD -
153. Pavel Marian senator PSD DA
154. Păle Dănuț deputat PSD DA
155. Pereș Alexandru senator PNL DA
156. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
157. Petrea Gabriel deputat PSD DA
158. Petric Octavian deputat PSD DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
160. Plumb Rovana deputat PSD DA
161. Pop Gheorghe senator PSD DA
162. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
163. Popa Florin deputat PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
165. Popescu Pavel deputat PNL DA
166. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
167. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
168. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
169. Presură Alexandra deputat PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
171. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
173. Radu Anișoara deputat PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
175. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
177. Răduț Violeta deputat PSD DA
178. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
180. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
181. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
182. Romașcanu Lucian senator PSD DA
183. Roșca Lucreția deputat PSD DA
184. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
186. Ruse Mihai senator ALDE DA
187. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
188. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
189. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
190. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
191. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
192. Seres Dénes deputat UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
194. Silistru Doina senator PSD DA
195. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
196. Simionca Ioan senator ALDE DA
197. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
199. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
200. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
201. Solomon Adrian deputat PSD DA
202. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
203. Spânu Ion deputat PSD DA
204. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
205. Stancu Florinel deputat PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
207. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
208. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
210. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
212. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
214. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
215. Șișcu George deputat PNL DA
216. Șotcan Theodora deputat PSD DA
217. Șovăială Constantin deputat PNL DA
218. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
219. Ștefan Ion deputat PNL NU
220. Ștefan Viorel deputat PSD DA
221. Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
223. Tabugan Ion deputat ALDE DA
224. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
225. Teiș Alina deputat PSD -
226. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
227. Todor Adrian deputat PSD DA
228. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
229. Toma Ilie deputat PSD DA
230. Trufin Lucian senator PSD DA
231. Tudor Beatrice deputat PSD DA
232. Tudose Mihai deputat PSD DA
233. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
234. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
237. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
239. Vass Levente deputat UDMR DA
240. Velcea Nicolae deputat PSD DA
241. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
243. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
244. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD -
246. Weber Mihai deputat PSD DA
247. Zainea Cornel deputat USR DA
248. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro