Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.06.2018 > 16:21 Versiunea pentru printare
Luni, 25 iunie 2018, ora 16:21

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:209 84 34 20 6 5 6 7 4 22 6 8 4 1 2
- voturi pentru (DA):199 84 33 17 6 5 6 7 2 21 5 8 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 2 - - - - - - - - - - 1
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:3 - - - - - - - - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Antal István-Loránt senator UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
6. Avram Constantin deputat ALDE DA
7. Axinte Vasile deputat PSD DA
8. Baciu Gheorghe senator - DA
9. Balan Ioan deputat PNL DA
10. Banias Mircea Marius deputat - DA
11. Barna Ilie Dan deputat USR DA
12. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
14. Bende Sándor deputat UDMR DA
15. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
16. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
18. Bica Dănuț deputat PNL DA
19. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
21. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
25. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
26. Buican Cristian deputat PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
28. Bulai Iulian deputat USR Abținere
29. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
30. Burciu Cristina deputat PSD DA
31. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
33. Căciulă Aurel deputat PSD DA
34. Călin Ion deputat PSD DA
35. Cherecheș Florica deputat PNL DA
36. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
38. Chiriac Viorel deputat PSD DA
39. Ciocan Dan deputat PSD DA
40. Cîtea Vasile deputat PSD DA
41. Cobuz Maricela deputat PSD DA
42. Cocoș Vasile deputat PSD DA
43. Codreanu Constantin deputat PMP DA
44. Coliban Allen senator USR DA
45. Corlățean Titus senator PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
47. Cristache Cătălin deputat PMP DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
49. Culeafă Mihai deputat PNL DA
50. Derzsi Ákos senator UDMR -
51. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
52. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
53. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
56. Dogariu Eugen senator PSD DA
57. Drulă Cătălin deputat USR DA
58. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
59. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
60. Fădor Angelica deputat PNL DA
61. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
62. Floroiu Ionel deputat PSD DA
63. Furtună Mirela deputat PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
67. Găină Mihăiță deputat PSD DA
68. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
70. Gherman Dumitru deputat PSD DA
71. Ghinea Cristian deputat USR NU
72. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
76. Huncă Mihaela deputat PSD DA
77. Iancu Iulian deputat PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
79. Iftimie Neculai deputat PSD DA
80. Ignat Miron deputat Minoritati DA
81. Ilie Viorel senator ALDE DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
83. Ionașcu Gabi senator - NU
84. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
85. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
86. Korodi Attila deputat UDMR DA
87. Lazăr Sorin deputat PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
89. Longher Victoria deputat Minoritati DA
90. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
91. Lungu Dan senator USR DA
92. Lungu Tudorița deputat PNL DA
93. Lupașcu Costel deputat PSD DA
94. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
95. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
96. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
97. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
98. Mareș Mara deputat PNL DA
99. Marin Gheorghe senator PSD DA
100. Marussi George-Nicolae senator USR DA
101. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
102. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
103. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
104. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
105. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
107. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
108. Moga Nicolae senator PSD DA
109. Mohaci Mihai deputat PSD DA
110. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
113. Neagu Nicolae deputat PNL DA
114. Neață Eugen deputat PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - Abținere
116. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
117. Nicolae Andrei deputat PSD DA
118. Niță Mihai deputat ALDE DA
119. Niță Nicu deputat PSD DA
120. Nosa Iuliu deputat PSD DA
121. Oprea Dumitru deputat PNL DA
122. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
123. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
124. Palăr Ionel deputat PNL DA
125. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
126. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
127. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
128. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
129. Păle Dănuț deputat PSD DA
130. Pereș Alexandru senator PNL DA
131. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
132. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
133. Pop Andrei deputat PSD DA
134. Pop Georgian deputat PSD DA
135. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
136. Popa Cornel senator PNL -
137. Popa Florin deputat PSD DA
138. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
139. Popescu Pavel deputat PNL DA
140. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
141. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
142. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
143. Presură Alexandra deputat PSD DA
144. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
145. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
146. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
147. Radu Anișoara deputat PSD DA
148. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
149. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
150. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
151. Răduț Violeta deputat PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
153. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
154. Romașcanu Lucian senator PSD -
155. Roșca Lucreția deputat PSD DA
156. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
157. Savin Emanoil senator PSD DA
158. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
159. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
160. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
161. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
162. Seres Dénes deputat UDMR DA
163. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
164. Silistru Doina senator PSD DA
165. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
166. Simionca Ionuț deputat PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
169. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
171. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
173. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
174. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
175. Stănescu Paul senator PSD DA
176. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
177. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
178. Suciu Matei deputat PSD DA
179. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
180. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
181. Șoptică Costel senator PNL DA
182. Șotcan Theodora deputat PSD DA
183. Șovăială Constantin deputat PNL DA
184. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
185. Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
186. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
187. Tabugan Ion deputat ALDE DA
188. Teiș Alina deputat PSD DA
189. Terea Ioan deputat PSD DA
190. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
191. Tomac Eugen deputat PMP DA
192. Tudor Beatrice deputat PSD DA
193. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
194. Turos Lóránd senator UDMR DA
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
196. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
197. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
198. Velcea Nicolae deputat PSD DA
199. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
200. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
202. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
203. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
204. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
205. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
206. Vulpescu Ioan senator PSD DA
207. Zainea Cornel deputat USR DA
208. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
209. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro