Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 10:56 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 10:56

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 86 33 15 12 4 5 6 2
- voturi pentru (DA):145 86 31 1 12 4 3 6 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:17 - 1 14 - - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP Abținere
40. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dan Nicușor Daniel USR DA
47. Dehelean Silviu USR Abținere
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furtună Mirela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huncă Mihaela PSD DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
79. Iordache Florin PSD DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
82. Jivan Luminița-Maria PSD DA
83. Lazăr Sorin PSD DA
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lupașcu Costel PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Mohaci Mihai PSD DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olar Corneliu PNL DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Popa Florin PSD DA
112. Popescu Pavel PNL DA
113. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
114. Presură Alexandra PSD DA
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
116. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
119. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Romanescu Cristinel PNL DA
122. Rotaru Alexandru PSD DA
123. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simionca Ionuț PMP DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Spânu Ion PSD DA
131. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
132. Stan Viorel PSD DA
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
136. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șimon Gheorghe PSD DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Corneliu PSD DA
142. Ștefan Ion PNL NU
143. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
144. Teiș Alina PSD DA
145. Terea Ioan PSD DA
146. Tîlvăr Angel PSD DA
147. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
148. Toma Ilie PSD DA
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Tudose Mihai PSD DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Varga Vasile PNL DA
154. Vasile Daniel Minoritati DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vîrză Mihăiță PSD DA
158. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
159. Vlase Petru Gabriel PSD DA
160. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
161. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
162. Vosganian Varujan ALDE DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 10:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro