Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 10:57 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 10:57

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 91 35 19 13 6 5 7 2
- voturi pentru (DA):155 91 33 1 13 6 3 7 1
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - - -
- abțineri:20 - 2 15 - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP Abținere
46. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
47. Cristache Cătălin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dan Nicușor Daniel USR DA
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drulă Cătălin USR Abținere
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Goga Octavian PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Ion Stelian-Cristian USR NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
93. Longher Victoria Minoritati DA
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Macovei Silviu Nicu PSD DA
97. Marica Petru-Sorin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Mohaci Mihai PSD DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
103. Neagu Nicolae PNL DA
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Nicu PSD DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Olar Corneliu PNL DA
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petrea Gabriel PSD DA
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Andrei PSD DA
120. Popa Florin PSD DA
121. Popescu Pavel PNL DA
122. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
125. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
129. Roman Florin-Claudiu PNL DA
130. Romanescu Cristinel PNL DA
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
133. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Spânu Ion PSD DA
141. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
142. Stan Viorel PSD DA
143. Stancu Florinel PSD DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Stănescu Alexandru PSD DA
146. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Corneliu PSD DA
153. Ștefan Ion PNL Abținere
154. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
156. Tabugan Ion ALDE DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Tomac Eugen PMP DA
162. Tudor Beatrice PSD DA
163. Tudose Mihai PSD DA
164. Turcan Raluca PNL DA
165. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
166. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Varga Vasile PNL DA
169. Vasile Daniel Minoritati DA
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Vișan George-Gabriel PSD DA
172. Vîrză Mihăiță PSD DA
173. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
174. Vlase Petru Gabriel PSD DA
175. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
176. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
177. Vosganian Varujan ALDE DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro