Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 10:58

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 85 33 18 12 6 6 8 1
- voturi pentru (DA):146 83 32 2 12 6 3 8 -
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - - -
- abțineri:19 1 1 13 - - 3 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR Abținere
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP Abținere
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dan Nicușor Daniel USR DA
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Drulă Cătălin USR Abținere
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Huncă Mihaela PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Iancu Marius-Ionel PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
81. Jivan Luminița-Maria PSD DA
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
84. Longher Victoria Minoritati DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lupașcu Costel PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Mohaci Mihai PSD DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nicolae Andrei PSD Abținere
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD -
100. Olar Corneliu PNL DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pambuccian Varujan Minoritati DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Pop Andrei PSD DA
112. Pop Georgian PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popescu Pavel PNL DA
115. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
116. Presură Alexandra PSD DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
118. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
119. Radu Anișoara PSD DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Rotaru Alexandru PSD DA
126. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
127. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
128. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Simion Lucian-Eduard PSD DA
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
135. Spânu Ion PSD DA
136. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
137. Stan Viorel PSD DA
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Ștefan Corneliu PSD DA
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
149. Tabugan Ion ALDE DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Tîlvăr Angel PSD DA
153. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
154. Toma Ilie PSD DA
155. Tomac Eugen PMP DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL DA
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
159. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
160. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
161. Varga Vasile PNL DA
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
167. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
168. Vosganian Varujan ALDE DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro