Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 11:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 483/2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 73 29 20 10 6 3 3 1
- voturi pentru (DA):55 2 27 20 1 - 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):88 71 1 - 9 5 - 2 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Ghinea Cristian USR DA
57. Gilia Claudia PSD NU
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Goga Octavian PSD NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
63. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
64. Iancu Marius-Ionel PSD NU
65. Ion Stelian-Cristian USR DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
70. Korodi Attila UDMR NU
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Lovin Dumitru ALDE NU
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Manole Petre-Florin PSD NU
76. Marica Petru-Sorin PSD NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
84. Nicoară Romeo Florin PNL DA
85. Nistor Laurențiu PSD NU
86. Niță Nicu PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olar Corneliu PNL -
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
91. Oros Nechita-Adrian PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD NU
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Pau Radu - Adrian PSD NU
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
99. Pop Andrei PSD NU
100. Pop Georgian PSD NU
101. Pop Tudor Rareș USR DA
102. Popa Florin PSD NU
103. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
104. Presură Alexandra PSD NU
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Rădulescu Alexandru PSD NU
109. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
110. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
111. Răduț Violeta PSD NU
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Florin-Claudiu PNL DA
114. Roman Ioan Sorin PSD NU
115. Roșca Lucreția PSD NU
116. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
117. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
118. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Seres Dénes UDMR NU
121. Simion Lucian-Eduard PSD NU
122. Simonis Alfred - Robert PSD NU
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
125. Spânu Ion PSD NU
126. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
127. Stan Viorel PSD NU
128. Stancu Florinel PSD NU
129. Stativă Irinel Ioan PSD NU
130. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
131. Suciu Matei PSD NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Șarapatin Elvira PSD NU
134. Șișcu George PNL DA
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Ștefan Ion PNL DA
137. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
138. Teiș Alina PSD NU
139. Terea Ioan PSD NU
140. Tîlvăr Angel PSD NU
141. Vișan George-Gabriel PSD NU
142. Vîrză Mihăiță PSD NU
143. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
144. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro