Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 12:37

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind aprobarea structurii organizatorice si a statului de functii ale serviciilor Camerei Deputatilor (PH CD 47/2018).
PHC 47/2018 privind aprobarea structurii organizatorice și a statului de funcții ale serviciilor Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:264 128 54 24 18 11 9 14 6
- voturi pentru (DA):173 128 1 - 18 11 1 14 -
- voturi împotrivă (NU):27 - - 24 - - - - 3
- abțineri:64 - 53 - - - 8 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Borza Remus-Adrian - NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghe Tinel PNL Abținere
102. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
105. Ghinea Cristian USR NU
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL Abținere
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL Abținere
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neagu Nicolae PNL Abținere
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
155. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL Abținere
162. Oprea Dumitru PNL Abținere
163. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL Abținere
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR NU
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Pavel PNL Abținere
184. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
185. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
198. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP Abținere
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL Abținere
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL Abținere
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL Abținere
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
236. Tabugan Ion ALDE DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP Abținere
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
251. Varga Vasile PNL Abținere
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 20:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro