Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 341/2018 pentru modificarea și completarea Legii energiei electrice și a gazelor naturale nr.123/2012
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:289 134 64 26 17 13 9 15 11
- voturi pentru (DA):284 134 64 23 17 13 9 15 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae - -
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Cherecheș Viorica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus - DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Gherman Dumitru PSD DA
109. Ghilea Găvrilă PNL DA
110. Ghinea Cristian USR Abținere
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Goga Octavian PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ioniță Antoneta PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria - DA
192. Ponta Victor-Viorel - NU
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR Abținere
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
214. Răduț Violeta PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
235. Stan Viorel PSD DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Ștefan Corneliu PSD DA
253. Ștefan Ion PNL DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion ALDE DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Teiș Alina PSD DA
259. Terea Ioan PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Tomac Eugen PMP DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasile Daniel Minoritati DA
274. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
275. Vass Levente UDMR DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR DA
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 22:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro