Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 198/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2017 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie și pentru modificarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:285 132 62 26 18 12 9 15 11
- voturi pentru (DA):279 132 62 21 18 12 9 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - - 5 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae - -
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus - DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR Abținere
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
187. Plumb Rovana PSD DA
188. Podașcă Gabriela-Maria - DA
189. Ponta Victor-Viorel - DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Preda Cezar-Florin PNL DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
207. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Spânu Ion PSD DA
231. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
232. Stan Viorel PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefan Ion PNL DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion ALDE DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP DA
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vosganian Varujan ALDE DA
281. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR DA
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 0:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro