Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 483/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 130 61 26 19 13 8 12 11
- voturi pentru (DA):149 129 2 - - 12 - 3 3
- voturi împotrivă (NU):115 1 56 26 19 - - 9 4
- abțineri:16 - 3 - - 1 8 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP Abținere
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR NU
63. Cristache Cătălin PMP Abținere
64. Csép Éva-Andrea UDMR NU
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - Abținere
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR NU
85. Farago Petru UDMR NU
86. Fădor Angelica PNL NU
87. Florea Damian PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati NU
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Gheorghiu Bogdan PNL NU
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Ghinea Cristian USR NU
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL NU
107. Goga Octavian PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL NU
124. Ioniță Antoneta PNL NU
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR NU
130. Korodi Attila UDMR NU
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
134. Longher Victoria Minoritati NU
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL NU
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
168. Oros Nechita-Adrian PNL NU
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pambuccian Varujan Minoritati NU
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
185. Ponta Victor-Viorel - NU
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR NU
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Pavel PNL NU
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Preda Cezar-Florin PNL NU
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
199. Prună Cristina-Mădălina USR NU
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
208. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL NU
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
215. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR NU
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP Abținere
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
233. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL NU
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL NU
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Ion PNL NU
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP Abținere
254. Trăilă Cristina PNL NU
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL NU
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL NU
263. Varga Vasile PNL Abținere
264. Vasile Daniel Minoritati NU
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR NU
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL NU
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 8:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro