Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 419/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.317/2004 privind organizarea și funcționarea Consiliului Superior al Magistraturii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:288 135 65 26 19 13 10 10 10
- voturi pentru (DA):172 135 - - 19 12 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):108 - 65 26 - 1 10 1 5
- abțineri:6 - - - - - - 1 5
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae - NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Borza Remus-Adrian - NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP NU
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cristache Cătălin PMP NU
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus - Abținere
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati Abținere
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Tinel PNL NU
106. Gheorghiu Bogdan PNL NU
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL NU
109. Ghinea Cristian USR NU
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL NU
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL NU
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George PNL NU
129. Ioniță Antoneta PNL NU
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL NU
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
150. Mihalescul Dumitru PNL NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
163. Nicoară Romeo Florin PNL NU
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL NU
171. Oprea Dumitru PNL NU
172. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
173. Oros Nechita-Adrian PNL NU
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL NU
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP NU
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
192. Ponta Victor-Viorel - NU
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR NU
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Pavel PNL NU
200. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
215. Roman Florin-Claudiu PNL NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL NU
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP NU
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
234. Stan Viorel PSD DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Șarapatin Elvira PSD DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL NU
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL NU
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefan Ion PNL NU
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
254. Tabugan Ion ALDE DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Teiș Alina PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP NU
262. Trăilă Cristina PNL NU
263. Tudor Beatrice PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Turcan Raluca PNL NU
266. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL NU
271. Varga Vasile PNL NU
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL NU
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
283. Vosganian Varujan ALDE DA
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR NU
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 8:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro