Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 11:07

Subiect vot: PLx 554/2015 - Ama.25
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 80 36 25 13 3 4 6 2
- voturi pentru (DA):87 79 - - 1 3 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):67 1 35 23 1 - 3 2 2
- abțineri:15 - 1 2 11 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Banias Mircea Marius - NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
13. Benkő Erika UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Cherecheș Viorica PNL NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP NU
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Csoma Botond UDMR Abținere
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Farago Petru UDMR Abținere
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Ghilea Găvrilă PNL NU
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL NU
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Huncă Mihaela PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Iancu Marius-Ionel PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL NU
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR NU
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Mareș Mara PNL NU
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mohaci Mihai PSD DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
94. Mușoiu Ștefan PSD DA
95. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
97. Neagu Nicolae PNL NU
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nicolae Andrei PSD DA
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Olar Corneliu PNL NU
104. Oprea Dumitru PNL NU
105. Oros Nechita-Adrian PNL NU
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Pașcan Emil-Marius PMP NU
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
113. Pop Andrei PSD DA
114. Pop Georgian PSD DA
115. Pop Tudor Rareș USR NU
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
119. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR NU
123. Radu Anișoara PSD NU
124. Rădulescu Alexandru PSD DA
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
128. Roman Florin-Claudiu PNL NU
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
133. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Seres Dénes UDMR Abținere
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simionca Ionuț PMP NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stan Viorel PSD DA
142. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
143. Stancu Florinel PSD DA
144. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
145. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL NU
148. Ștefan Ion PNL NU
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL NU
155. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Varga Vasile PNL NU
158. Vasile Daniel Minoritati NU
159. Vass Levente UDMR Abținere
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vîlceanu Dan PNL NU
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
165. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
166. Vosganian Varujan ALDE DA
167. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
168. Zainea Cornel USR NU
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 20:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro