Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 331/2018 pentru ratificarea Acordului de parteneriat cuprinzător și consolidat dintre Uniunea Europeană și Comunitatea Europeană a Energiei Atomice și statele membre ale acestora, și Republica Armenia, pe de altă parte, semnat la Bruxelles, la 24 noiembrie 2017
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:255 122 48 25 18 12 10 13 7
- voturi pentru (DA):255 122 48 25 18 12 10 13 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel - DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Plumb Rovana PSD DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR DA
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Romanescu Cristinel PNL DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
199. Sefer Cristian-George PMP DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion PSD DA
209. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
210. Stan Viorel PSD DA
211. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL DA
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Tomac Eugen PMP DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Văcaru Alin Vasile - DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vișan George-Gabriel PSD DA
247. Vîlceanu Dan PNL DA
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 10:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro