Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 554/2015 privind măsuri de eficientizare a achitării amenzilor contravenționale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 131 53 24 19 12 10 10 7
- voturi pentru (DA):156 131 - - - 11 - 8 6
- voturi împotrivă (NU):97 - 53 23 18 - 1 1 1
- abțineri:13 - - 1 1 1 9 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP Abținere
58. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristache Cătălin PMP Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Csoma Botond UDMR NU
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL NU
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL NU
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
76. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR NU
83. Farago Petru UDMR NU
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR NU
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL NU
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neagu Nicolae PNL NU
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL NU
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL NU
156. Olteanu Daniel - DA
157. Oprea Dumitru PNL NU
158. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
159. Oros Nechita-Adrian PNL NU
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petcu Toma-Florin ALDE DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
172. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Podașcă Gabriela-Maria - DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR NU
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
182. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
183. Popescu Pavel PNL NU
184. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
185. Preda Cezar-Florin PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
198. Roman Florin-Claudiu PNL NU
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL NU
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
205. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
206. Sefer Cristian-George PMP Abținere
207. Seres Dénes UDMR NU
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP Abținere
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR NU
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL NU
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
235. Tabugan Ion ALDE DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP Abținere
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL NU
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL NU
251. Varga Vasile PNL NU
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR NU
254. Văcaru Alin Vasile - DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR NU
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 11:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro