Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:20

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 573/2017 pentru modificarea Legii nr.217/2016 privind diminuarea risipei alimentare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 134 55 25 17 13 9 13 10
- voturi pentru (DA):203 134 3 20 17 13 - 12 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - 1
- abțineri:71 - 51 5 - - 9 1 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL Abținere
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bodea Marius PNL Abținere
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL Abținere
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL Abținere
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - Abținere
74. Dobre Victor Paul PNL Abținere
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL Abținere
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
104. Ghinea Cristian USR DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL Abținere
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ioniță Antoneta PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL Abținere
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL Abținere
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
154. Neagu Nicolae PNL Abținere
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
157. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel - DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL Abținere
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL Abținere
193. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
194. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL Abținere
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP Abținere
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP Abținere
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stan Viorel PSD DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL Abținere
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL Abținere
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL Abținere
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP Abținere
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Turcan Raluca PNL Abținere
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
260. Varga Vasile PNL Abținere
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - Abținere
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL Abținere
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 7:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro